Головна

Парафія св.Миколая Чудотворця - Аскольдова Могила

Рятуємо дерева на Аскольдовій могилі

Понеділок, 08 серпня 2016, 18:56

Громада УГКЦ св. Миколая Чудотворця б’є на сполох: на території міського парку «Аскольдова могила» сохнуть дерева! Зокрема, аж до верхівки пожовтіли листя у кремезних багатолітніх дерев: сосни та клена, що неподалік вулиці Паркова дорога. Така аномалія впадає у вічі усім, хто іде до церкви чи просто прогулюється алеями парку.  Ще не так давно ці рослини були зеленими, а клен ще й буяв цвітом. Виходить, що, причина буквально кількох місяців давності.

Представники ДКП  «Управління зелених насаджень» Печерського району, у віданні якого  перебуває парк «Аскольдова могила» площею майже 60 гектарів, готові зрізати ці дерева, вважаючи їх сухостоєм. Утім парафіяни церкви св. Миколая все ж вирішили спробувати врятувати їхнє життя.

Add a comment

Читати далі: Рятуємо дерева на Аскольдовій могилі

 

Життя Наталії Мальцевої поза церквою

Понеділок, 08 серпня 2016, 18:41

IMG_1677

Церква св. Миколая на Аскольдовій Могилі хоч і маленька та має чимало парафіян. Майже всі вони знають один одного, дружать сім’ями, деякі покумилися і навіть одружилися… Однак, поза церквою  у кожного своє життя:  своя родина, робота, посада , статки, тощо.  Киянка Наталія Мальцева до громади церкви на Аскольдовій Могилі долучилася одна із перших, ще в 91 році.  Перейшла до УГКЦ за чоловіком, якого пов’язують родинні стосунки  із владикою Павлом Василиком.

Add a comment

Читати далі: Життя Наталії Мальцевої поза церквою

 

Покладання чесної ризи Пресвятої Богородиці

Середа, 27 липня 2016, 21:38

13718715 липня на запрошення митр. протоієрея Ігоря Онишкевича, пароха парафії св.. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі, парафіяни нашого храму на чолі з ієреєм Євгеном, прийняли участь в урочистості храмового празника.

Урочистість розпочалася Утреньою, після якої вірні молились Святу Літургію. Літургію очолив отець Євген, якому співслужили отець Ігор (парох), отці Олексій і Ярослав з Києва, а також отець Роман з Василькова. На проповіді, головний служитель наголосив на важливості історичної події свята.

Add a comment

Читати далі: Покладання чесної ризи Пресвятої Богородиці

   

4 роки без Богдана Ступки

Середа, 27 липня 2016, 20:58

78722 липня виповнилося 4 роки, як представився перед Богом відомий український актор Богдан Ступка. Народний артист СРСР та УРСР, Герой України. Утім сам Богдан Сильвестрович найбільше пишався, що він -  лауреат Шевченківської премії. Був міністром культури і мистецтв України, очолював  Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка. Ім'я Богдана Ступки увійшло до словника американської кіно академії кращих акторів і режисерів минулого сторіччя. За 71 рік свого життя Ступка зіграв близько 50 ролей у театрі та 100 у кіно, і не лише українському. Жив роботою до останніх днів і дякував Богові за неї.

Add a comment

Читати далі: 4 роки без Богдана Ступки

 

Любов! Родина! Милосердя!

Вівторок, 26 липня 2016, 06:44

13815203_983014351796890_1025503795_n«Любов зі своєю чистотою і безкорисливістю є найкращим свідченням Бога, в якого ми віримо і який заохочує нас до любові». («Про християнську любов», Венедикт XVI).

Бути милосердним – це випробування. Щоразу, збираючись до шпиталю, переживаєш ці випробування. Не зважаючи ні на що ти вибираєш дорогу саме туди, куди веде Ісус, а Він веде туди, де є потреба «говорити любові». («Про християнську любов», Венедикт XVI). І це, як свідчить досвід, саме ті поранені, до яких нам не «вигідно» ходити. Ми всюди шукаємо вигоди, прагнемо слави в у сьому, забуваючи про те, що це наш вклад в розбудову країни, в якій ми живемо: хтось тримає лінію оборони, а хтось в тилу допомагає та підтримує.

Add a comment

Читати далі: Любов! Родина! Милосердя!

   

Сторінка 8 з 78

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія
http://askoldova-mohyla.org/