Головна

Історичні постаті у християнстві

Історія князя Аскольда

Середа, 17 січня 2018, 10:54

ІSSN 2412-5334. Вісник Дніпропетровського університету. Серія «Історія та археологія», 2015. Випуск 23
ІСТОРІЯ УКРАЇНИ
УДК 94 (477)«9»
С. В. Конча
1)
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
ПИТАННЯ ПРО ІСТОРИЧНІСТЬ КНЯЗЯ АСКОЛЬДА У КОНТЕКСТІ
ПРОБЛЕМАТИКИ «ПОЧАТКІВ РУСІ»
Розглянуто питання про ступінь історичності одного з перших київських князів – легендарного Аскольда. Здійснено спробу верифікувати літописні повідомлення про діяльність цього князя на підставі близьких у часі східних джерел. Зроблено висновок, що їх порівняльний аналіз підвищує шанси деяких літописних повідомлень про Аскольда і очолювану ним державу на достовірність. Ключові слова
князь Аскольд, давньоруське літописання, Київське князівство, Дав-
ня Русь, східні джерела про слов’ян і Русь.
Конча С. В.
Вопрос об историчности князя Аскольда в контексте проблематики
«изначальной Руси».
Рассмотрен вопрос о степени историчности одного из первых киевских князей –
легендарного Аскольда. Сделана попытка верифицировать летописные сообщения о
деятельности этого князя на основе близких по времени восточных источников. Сделан
вывод о том, что их сравнительный анализ повышает шансы ряда летописных сообщений
об Аскольде и возглавляемом им государственном объединении на достоверность.
Add a comment

Читати далі: Історія князя Аскольда

 

16 січня – день пам’яті єпископа Михаїла Руснака

Середа, 17 січня 2018, 10:38

На Аскольдовій Могилі помолилися з упокій душі почесного Торонтонського єпископа Махаїла Руснака. Він народився 21 серпня 1921 року в штаті Пенсільванія, в сім'ї словацьких емігрантів Андрія та Марії. У 1920 роках, під час економічної депресії в США, його сім’я повернулася в Словаччину. Там, Михаїл Руснак навчався в місцевій школі, а вже по її закінченні, в серпні 1942 року, вступив до Згромадження редемптористів. Також, навчався на Богословському факультеті святих Кирила та Мефодія у Словацькому університеті в Братиславі.

4 липня 1949 року в Пряшеві, Михаїл Руснак був висвячений на священника-редемпториста, отцем Павлом Гойдичем, котрий потім став блаженним священномучеником Католицької Церкви. Через деякий час, після свячень, отець Роснак був заарештований і відісланий в концентраційний табір разом з іншими словацькими, візантійськими та латинськими обрядовими священниками-католиками, які відмовлялися співпрацювати з комуністським режимом в Чехословаччині. Та, пробувши там трохи більше року, йому все ж таки вдалося втекти. А оскільки, був громадянином США за народженням, отримав в Празі паспорт з посольства Сполучених Штатів та покинув батьківщину.  

В 1951 році отець Михаїл Руснак прибув до Канади, і був одним із перших священників, котрі покинули Словаччину через релігійні переслідування комуністів. Тож перебуваючи там, заклав основи для створення Католицької церкви в Канаді. З часом, об’єднавшись з іншим католицьким священником, створив парафії в Торонто, Гамільтоні, Ошаві та Велланді. У 1953 році отець Михаїл видав збірку релігійних пісень – «Славіте Господа».

Add a comment

Читати далі: 16 січня – день пам’яті єпископа Михаїла Руснака

 

Життєвий шлях Єпископа Мирона Дацюка

Неділя, 14 січня 2018, 22:40

952865414 січня, на Аскольдовій Могилі помолилися за упокій душі Єпископа УГКЦ в Канаді - Мирона Дацюка, котрий вірою та правдою все своє життя служив Богу. Владика Мирон Дацюк народився 16 листопада 1919 року в місцевості Мондер, що в провінції Альберта, Канада. Походив з родини Бручковських. При народженні його батьки – Лука та Ксенія, дали йому хресне ім’я Михайло.

Коли йому виповнилося 16 років, вирішив обрати шлях служіння Богу та Церкві, і вступити до Чину Святого Василія Великого. Там отримав монаше ім’я Мирон. Також, навчався у Мондері та Ґрімсбі, провінція Онтаріо. 15 листопада 1942 року склав урочисті довічні чернечі обіти, а 10 червня 1945 року у Ґрімсбі прийняв священиче рукоположення з рук Архиєпископа Василя Ладики. Після чого, був парохом декількох греко-католицьких церков Канади, а також ігуменом монастирів Чину Святого Василія Великого.

Add a comment

Читати далі: Життєвий шлях Єпископа Мирона Дацюка

   

11 січня вшановується пам’ять єпископа Павла Овлучинського

Четвер, 11 січня 2018, 22:56

727px-POL_COA_Suchekomnaty.svgСьогодні, на Аскольдовій Могилі помолилися за упокій душі Павла Овлучинського – церковного діяча, єпископа-коад'ютора Перемишльсько-Самбірсько-Сяноцької єпархії Руської Унійної Церкви. На жаль, до наших часів збереглося дуже мало спогадів та документальних свідчень про його життя та церковну діяльність. Відомо, що Павло Овлучинський народився приблизно в 1600 році, походив із шляхетного роду.

Вже у свідомому віці, вирішив вступити до Чину Святого Василія Великого, де й склав Вічні обіти. Після чого, 24 серпня 1620 року, вже у віці 20 років, був переведений до Єзуїтської колегії у Вільно, де вивчав богослов’я. Також, збереглися факти про його перебування в цій колегії, і в 1627-1628 роках.

Add a comment

Читати далі: 11 січня вшановується пам’ять єпископа Павла Овлучинського

 

Пам’яті Мелетія Смотрицького

Вівторок, 09 січня 2018, 22:12

melНа Аскольдовій Могилі помолилися за упокій душі Мелетія Смотрицького – церковного та освітнього діяча, письменника; пам’ять якого вшановується 6 січня.

Мелетій Смотрицький – надзвичайно цікава, та водночас достатньо суперечлива постать в церковному житті. Він народився приблизно в 1575 році в селищі міського типу Смотрич, що неподалік від Кам’янця-Подільського. При хрещенні отримав ім’я Максим. Його батько - Герасим Смотрицький був високоосвіченою людиною, займав посаду міського писаря в місті, а також був першим ректором Острозької школи. Батько Мелетія добре володів грецькою, старослов’янською та латинською мовами. Він хотів дати синові хорошу освіту, тому забрав хлопця на навчання до Острога.

Add a comment

Читати далі: Пам’яті Мелетія Смотрицького

   

Сторінка 1 з 39

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія
http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/