Головна

Історичні постаті у християнстві

Забуті поради від Митрополита Андрея: Як збудувати Україну та вберегти її культуру

Вівторок, 29 вересня 2015, 22:03

ArticleПостать одного з найвизначніших діячів української історії і культури XX століття Митрополита Андрея Шептицького посідає визначне місце в історії Української Греко-Католицької Церкви та України зокрема. Саме за провідництва Митрополита Андрея УГКЦ остаточно набула обличчя незалежної моральної та духовної сили та мудро визначала своє місце у національному та культурно-духовному русі.

Митрополит УГКЦ Андрей був не лише духівником, а й великим просвітителем і натхненником українства та його культури. Як пастор Митрополит Андрей уложив молитву за український народ, у якій звертається до Христа-Спасителя з різними потребами: прошення благословення Божого на українські родини, на батьків, дітей і молодь. Add a comment

Читати далі: Забуті поради від Митрополита Андрея: Як збудувати Україну та вберегти її культуру

 

Шлю молитву до небес… Покликання і подвиг Митрополита Андрея (частина ІІІ)

Четвер, 17 вересня 2015, 10:41

RV8440_ArticoloАндрей Шептицький, вступаючи до монастиря, хотів бути монахом і служити своєму народові, а не – ієрархом. Однак, вже через сім років після священичого рукоположення, маючи лише 34 роки, був призначений Станіславівським єпископом. А вже через рік – Львівським митрополитом…

На чолі Львівської архиєпархії та Української Греко-Католицької Церкви митрополит Андрей прослужив 44 роки, починаючи від 1990-го. На цей період припали дві світові війни, відродження польської держави після поділів, посилення незалежницьких прагнень українців, з якими себе ідентифікував церковний провідник народу, підтримуючи їх не лише церковною діяльністю, але також важливими починаннями у сфері культури та суспільної взаємопідтримки і солідарності. Одночасно, він рішуче засуджував прояви кривавого насильства.

Add a comment

Читати далі: Шлю молитву до небес… Покликання і подвиг Митрополита Андрея (частина ІІІ)

 

Шлю молитву до небес… Покликання і подвиг Митрополита Андрея (частина ІІ)

Середа, 16 вересня 2015, 10:38

RV9326_Articolo«У 1874 році, на початку дев’ятого року життя, Роман вперше сказав мені, що хоче стати священиком. Коли 1881 року в ширшому колі знайомих і друзів заторкувалось питання майбутнього молодих учасників тієї зустрічі, 16-річний Роман сказав: “Я якщо і стану священиком, то лише унійним”. А пізніше звірився своєму другові: “Зупинюся на василіянах”. Через два роки, немов грім серед ясного неба, вдарили мене ці слова: “Отож, мамо, я вирішив стати василіянином. Напишу до батька і вступаю до новіціяту”», – читаємо у спогадах Софії Фредро-Шептицької, матері праведного Слуги Божого Митрополита Андрея.

Add a comment

Читати далі: Шлю молитву до небес… Покликання і подвиг Митрополита Андрея (частина ІІ)

   

Шлю молитву до небес… Покликання і подвиг Митрополита Андрея (частина І)

Вівторок, 15 вересня 2015, 10:34

RV8997_Articolo«Ці наші брати й сестри є відомими представниками величезної кількості анонімних героїв – чоловіків і жінок, одружених і неодружених, священиків і богопосвячених осіб, молодих і старших – які протягом двадцятого сторіччя, "сторіччя мучеників", протистояли переслідуванню, насильству, смерті, щоб тільки не відректись від своєї віри. Як при цьому не згадати далекоглядну й ґрунтовну пастирську діяльність Слуги Божого, митрополита Андрея Шептицького, справа беатифікації якого ведеться і сподіваємось одного дня побачити його у славі Святих?

Add a comment

Читати далі: Шлю молитву до небес… Покликання і подвиг Митрополита Андрея (частина І)

 

«За 25 років в Україні так і не реабілітували блаженного католицької церкви» - Ігор Кулик

Субота, 12 вересня 2015, 18:10

646386_1_w_570В архіві СБУ в Києві зберігається справа на отців Коциловського Йосифа (Йосафата), Лакоту Григорія, Грицелюка Миколая, Кузича Івана і Решетила Романа, засуджених за ст. ст. 54-І "а" і 54- ІІ КК УРСР в 1946 році. Хоча у червні 2001 року папа римський Іван-Павло ІІ проголосив Йосафата Коциловського блаженним, проте він і досі залишається нереабілітованим.

Про це говоримо з директором Архіву СБУ Ігорем Куликом.

Хто був ініціатором підняття справи отців?

Справу отців підіймали ще у 2008-2009 роках, однак вона так і не була переглянута. Цього року ініціатива належить моєму заступникові Володимирові Бірчаку. Він якраз досліджує діяльність української греко-католицької церкви. В архіві є два великі фонди: реабілітованих та нереабілітованих. Він вивчав фонди нереабілітованих жертв репресій і натрапив на справу отців. Його вразило те, що священники не вели жодної антирадянської діяльності. Add a comment

Читати далі: «За 25 років в Україні так і не реабілітували блаженного католицької церкви» - Ігор Кулик

   

Сторінка 9 з 39

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія
http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/