Головна

У Польщі відбулася міжнародна конференція «Особа по обидві сторони ґрат»

На запрошення Душпастирської служби Перемисько-Варшавської Митрополії Української Греко-Католицької Церкви між 27 та 30 червня 2010 року у Польщі перебували капелани пенітенціарного душпастирства УГКЦ: о. Андрій Лемчук (Бучацька єпархія), о. Любомир Григель (Самбірсько-Дрогобицька єпархія),   о. Омелян Колодчак (Тернопільсько-Зборівська єпархія), о. Віталій (Котик), ЧНІ (Київська архиєпархія), о. Василь Пантелюк (Донецько-Харківська екзархів) і о. Констянтин Пантелей (Патріарша курія УГКЦ). Конференція «Особа по обидві сторони ґрат», що носила науково-практичний  характер, була зорганізована зусиллями головного в’язничного капелана митрополії о. Ярослава Стороняка, багатолітнього душпастиря і психолога. Учасників заходу (40 осіб), серед яких були директори,  співробітники пенітенціарних установ Польщі й в’язничні капелани УГКЦ та РКЦ, ласкаво приймав Український ліцей в містечку Ґурово Ілавецьке неподалік Ольштина, що на півночі країни.

З привітанням до учасників цього важливого заходу звернувся окружний директор Пенітенціарної служби Польщі в Ольштині, полковник Анджей Барткєвіч. Він відзначив, що без допомоги священиків Польська в’язнична система не пережила б таких докорінних змін, які надали їй справді пенітенціарного характеру. Духовним впровадженням для праці послужили богословські рефлексії о. доктора Кжиштофа Ґузовського (KUL  JP II) «Потреба особи у духовному зціленні».  Всього було виголошено 17 доповідей капеланів і фахових психологів та пенітенціарних педагогів, найбільш яскравими з яких були виступи Магдалени Труханович, о. Ярослава Москалика, Божени Улідовської, Єви Міштал та Моніки Сташири. У перервах між доповідями відбувалися жваві дискусії та обмін досвідом.

Важливою подією для оо. капеланів стало відвідування установи в містечку Камінську, де досвідом душпастирської психології та терапії поділився отець Юзеф Табака. Український досвід душпастирства був представлений доповідями голови Комісії пенітенціарного душпастирства Київської архиєпархії УГКЦ о. Віталієм (Котиком), ЧНІ, о. Василем Пантелюком, о. Андрієм Лемчуком та о. Костянитном Пантелеєм, референтом УГКЦ з питань душпастирства пенітенціарній системі України. Вони розповіли про практику харитативного та сакраментального супроводу особи під час і після ув’язнення. Український досвід став дуже корисним та привернув багато уваги і запитань.

На конференції головними критеріями у праці священика для духовних потреб ув’язнених були визнані довіра до Бога, який зціляє і виправляє, особистий і терпеливий провід для допомоги усвідомлення і надолуження провини через каяття, служіння у милосерді для душі і для тіла, «Школа життя», яка відвертала б подальшу життєву дорогу покараного за злочини від рецидивів.

Після завершення конференції гостей з України вітав парох храму Воздвиження у Ґурово Ілавецьке о. Іван Лайкіш. На запрошення о. Ярослава Стороняка капелани познайомилися з життям української громади на півночі Польщі. Дедалі кращою стає співпраця польських й українських капеланів. Незабаром відбуватимуться реколекції в Попово, неподалік Варшави, в яких також візьмуть участь священики з України.

Департамент інформації УГКЦ.

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570

http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/