Головна

Аскольдову могилу відтепер видно здалеку і вночі

13699452_1196877337021942_911635061_o15 липня 2016 року уже увійде в історію парафії УГКЦ на Аскольдовій могилі.  У храмове свято каплиці Покладання чесної ризи Пресвятої Богородиці відбулася урочиста подія: освячення хреста, встановленого на її бані. Сама каплиця знаходиться на схилах Дніпра.

«У нас був задум – аби цей хрест світився. Відтепер з Дніпра і навіть з Лівого берега столиці  вночі видно  його голубі вогні. Але це тільки початок нашої композиції… » - розповів парафіянам, котрі зібралися на святкову літургію, парох церкви от. Ігор Онишкевич.

Разом з настоятелем  УГКЦ святого Миколая Чудотворця літургію відслужили от. Олексій Геник, запрошені священники:  з Білої Церкви от. Євген Мерімерін, з Василькова от. Роман Романович та отець Ярослав, який опікується вірними будинку престарілих.

Освячення хреста приурочено  до свята  Покладання чесної ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні, а також до 1150 річниці Хрещення Київського князя Аскольда іменем Миколай.

Фото: https://www.facebook.com/AskoldovaMohyla/photos/?tab=album&album_id=1236243659741579

Мирослава Мазур спеціально для «Оранти»

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія
http://askoldova-mohyla.org/