Головна

Страх перед радістю — хвороба християн сьогодення

Провідною думкою Святішого Отця сьогодні було існування християни, які бояться радості Воскресіння, життя яких подібне до похоронної відправи.

На ці думки Папу спонукав євангельський уривок, прочитаний під час Меси, у якому розповідалося про появу Ісуса Христа апостолам після Воскресіння. Як підкреслив Папа, на вітання: «Мир вам!», – що прозвучало з уст Спасителя, апостоли, замість того, щоб сповнитись радістю, стривожилися і налякалися, думаючи, що бачать привида.

Ісус намагався переконати Своїх учнів у тому, що те, що вони бачать є реальністю, тому й запрошує доторкнутись до Його тіла, а навіть просить учнів дати Йому їсти. Він прагне привести їх до «радості Воскресіння, радості з приводу Його присутності серед них». Однак, учні не вірять, вони не могли повірити, адже їх переповнював страх.

Святіший Отець наголосив, що страх перед радістю – це хвороба християн сьогодення. Для таких християн значно простіше вірити, що Христос воскрес, але перебуває у небі, на певній відстані від нас. «Ми боїмося близькості Ісуса, бо вона дає нам радість», – вказав Папа Франциск, додавши, що з тієї причини життя деяких християн схоже на постійний похорон. Вони віддають перевагу смуткові, ніж радості; вони краще себе почувають у тіні, ніж у світлі радості. Таких християн Папа порівняв до кажанів, які літають у ночі, у темряві.

Але Ісус Своїм Воскресінням дарує нам радість: радість з приводу того, що ми є християни, що ми зблизька Його наслідуємо, що крокуємо шляхом Блаженств, що ми є разом із Ним. Далі Папа пригадав, що християнське життя повинно бути діалогом християнина з Ісусом Христом, Який постійно перебуває з нами, у наших труднощах, життєвих клопотах і турботах, у наших добрих вчинках. Часто ми, християни, не є радісними, бо боїмося, є подолані хрестом. Святіший Отець розповів, що на його батьківщині є така приказка: «Якщо хтось обпечеться киплячим молоком, то опісля, коли бачить корову, плаче». Деякі християни обпеклися драмою хреста і для них краще, щоб Ісус був у небі, а не серед них.

«Просімо у Господа, – заохотив Папа, – щоб зробив з нами усіма те, що він вчинив із учнями, які боялися радості – відкрив наш розум», щоб ми могли зрозуміти, що Він справді живий, що Він має тіло, що Він є серед нас і нас супроводжує, що Він переможець. «Просімо у Господа ласки не боятися радості».

За матеріалами: Радіо Ватикану

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570





http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/