Головна

«Братерство – це фундамент і шлях до миру». Папа Франциск обрав тему Всесвітнього Дня Миру 2014

«Братерство – це фундамент і шлях до миру», – такою є тема 47-го Всесвітнього Дня Миру, першого під проводом Папи Франциска. Про це йдеться в повідомленні, яке у середу, 31 липня 2013 р., оприлюднила Папська Рада «Справедливість і мир». Пригадаємо, що Всесвітній День Миру, започаткований Папою Павлом VI, відзначається у перший день кожного року.

«Темою свого першого послання на Всесвітній День Миру, – читаємо у повідомленні, – Папа Франциск обрав братерство. Він початків свого служіння як Єпископа Риму, Папа наголошує на необхідності подолати “культуру відходів”, поширюючи “культуру зустрічі”, щоб, таким чином, прямувати до будування справедливішого та мирного світу».

У поясненні до обраної теми йдеться про те, що братерство є часткою кожної людини, адже всі ми є дітьми одного Небесного Отця. І саме тому братерство є основою та шляхом до миру перед обличчям численних трагедій, що заторкують людський рід, якими є бідність, голод, низький рівень розвитку, конфлікти, міграція, забруднення довкілля, нерівність, організована злочинність, несправедливість, прояви фундаменталізму.

Культура добробуту спричиняється до втрати почуття братніх взаємин і братньої відповідальності. Інші особи, замість того, щоб бути нашими ближніми, сприймаються, як вороги, і часто до них ставляться, як до речей. Нерідко бідних і потребуючих вважають тягарем, перешкодою для розвитку. Щонайбільше, вони є об’єктами співчуття, адресатами допомоги, але «не братами й сестрами, покликаними спільно користуватися дарами створіння, добрами розвитку й культури», бути «дійовими особами інтегрального та всебічного розвитку».

Братерство є не тільки даром, але й зобов’язанням, яке спонукає бути солідарними в боротьбі проти нерівності й бідності, що послаблюють суспільне життя, зобов’язанням подбати про кожну особу, особливо, про найслабшу й беззахисну, любити її, як себе самого, серцем Самого Ісуса Христа.

«Глобалізація байдужості повинна поступитися місцем глобалізації братерства. Братерство повинно залишити свій слід в усіх аспектах життя, включаючи економіку, фінанси, громадське суспільство, політику, науку, розвиток, культурні та громадські інституції. На початку свого служіння Папа Франциск пише послання, яке продовжує думку його попередників, пропонуючи всім шлях братерства, щоб надати світові людянішого обличчя», – читаємо у комюніке Папської Ради «Справедливість і мир».

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va/news/

катехизм

Молитва св. Папи Івана Павла ІІ за Україну в церкві св. Миколая на Аскольдовій Могилі

«О Всеблагая Діво Маріє, Зарваницька Богородице, дякую Тобі за ласку перебування на київській землі, з якої світло Євангелія поширилося по всій Україні. Тобі, Мати Божа і Мати Церкви, перед Твоєю чудотворною іконою віддаю у руки мою апостольську подорож в Україну.

Пресвята Мати Божа, покрий Твоїм Материнським Покровом усіх християн, чоловіків та жінок доброї волі, які живуть у цій великій країні. Провадь їх до Свого Сина Ісуса, Який для всіх є Дорогою, Правдою і Життям. Амінь».

редакційна колегія


  • ПОЖЕРТВА

реквізити парафії для пожертв:

РГ УГКЦ Парафії Св Миколая на Аскольдовій Могилі,

код: 20051904 Ощадбанк АТ,

iban:  UA543226690000026003300218570





http://askoldova-mohyla.org/uk/

 

Офіційний сайт жіночого вокального ансамблю "Аніма" УГКЦ св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі

 http://anima.askoldova-mohyla.org/